Головна сторінкаВітаємо Вас на сайті кафедри фармакології 
Буковинського державного медичного університету!

Завдання нашого сайту - донести студентам Буковинського державного медичного університету та інших медичних і фармацевтичних навчальних закладів, а також фармакологам - вченим і викладачамлікарямпровізорам, медичним і фармацевтичним працівникам різних напрямків і спеціальностей сучасні навчальні і наукові матеріали з фармакології, спростити можливості інтернет-спілкування.


Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію

для школярів гімназії №5 «Будьмо здорові!»

Щороку в Україні та світі впродовж квітня проводяться різноманітні заходи, присвячені питанням пропаганди здорового способу життя, які в 2018 році проходять під гаслом «Здоров’я для всіх». Із цієї нагоди 26 квітня студенти 21 групи ІІІ курсу медичного факультету №2під керівництвом куратора – доцента кафедри фармакології ІнниКишкан провели просвітницьку акцію «Будьмо здорові!» для школярів гімназії №5 м. Чернівці.

Як зазначав ще Гіппократ «Здоров’я – найвище багатство людини». Ніщо не може зрівнятися із цим неоціненним скарбом, дарованим Людині природою. Проте, збереження і зміцнення здоров’я найбільшою мірою залежить саме від нас самих. За даними статистики, близько 75% хвороб у дорослих є наслідком умов життя саме в дитячі та юнацькі роки.

Під час просвітницького заходу з метою формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя студенти за допомогою цікавих відеоматеріалів звернули увагу восьмикласників гімназії №5 на питаннях культури здоров’ята важливості збереження свого здоров’я.Студентки Артюхова Л., Вишиванюк І. та Швадченко К. розповіли учням про важливу роль фізичного, психічного та соціального здоров’я, на прикладі «Піраміди здорового харчування» підкреслили важливе значенняу підтримці здоров’я раціонального, збалансованого харчування. Значну зацікавленість в учнів викликали продемонстровані студентами психологічні тести, які дозволяють визначити своє самопочуття йпопередити перевтому, а також запропонована анонімна анкета«Моє здоров’я в моїх руках», за результатами якої більшість школярів добре усвідомлюють цінність здоров’я, є прибічниками здорового способу життя і вважають, що здоров’я слід берегти змолоду.
«Герої не вмирають! Просто йдуть з Майдану – в небо...»

Під таким гаслом 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні студенти 21 групи ІІІ курсу медичного факультету №2 разом із куратором доцентом кафедри фармакології Інною Кишкан провели патріотичний захід, під час якого хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні на Алеї Слави Центрального кладовища м. Чернівці. Поклали квіти й запалені лампадки до могил Героїв, наших земляків Василя Аксенина, Олександра Щербанюка та випускника медичного факультету №2 Буковинського державного медичного університету, Героя України – Владислава Трепка, який героїчно загинув у зоні АТО.

Куратор згадала про доленосні події Студентського Майдану, загального студентського страйку «Молодь нації за євроінтеграцію!» (листопад 2013 року), Революції Гідності та Кривавий День Соборності із першими загиблими під час протистоянь на вулиці Грушевського (22 січня 2014 року). Найбільш трагічним етапом Революції стали події в Києві 18-20 лютого 2014 року, під час яких загинуло понад сто учасників акції протесту. Усіх Героїв, полеглих на Майдані за права і свободи людини, названо «Небесною Сотнею» зі слів вірша, присвяченого загиблим: «Небесна Сотня воїнів Майдану…». Студентки Артикула К., Артюхова Л., Басюк А. розповіли коротку біографію наших земляків – Героїв Небесного війська. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО, усіх, хто поклав своє життя за нашу незалежність – житиме вічно у наших серцях. А з нею будуть жити наші Герої. Бо Герої – не вмирають!