Aрхів подій

Секційне засідання «Фармакологічна дія та фармакокінетика лікарських засобів»

15–17 лютого 2016 року на кафедрі фармакології відбулось секційне засідання «Фармакологічна дія та фармакокінетика лікарських засобів» 97-ї підсумкової наукової конференції професорсько-викладацького персоналу ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет». У засіданні брали участь співробітники трьох кафедр університету – фармакології, фармації, фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії. Головували на засіданні професор Заморський І.І., доцент Геруш О.В. та професор Захарчук О.І. На засіданні було представлено 22 доповіді, які стосувались наукових досліджень у різних аспектах фармакології і фармації.

Особливу зацікавленість присутніх викликали роботи дисертантів: асистента кафедри фармакології Букатару Юліани Сергіївни«Вивчення антигіпоксантної активності похідного-лідера серед сполук 2-бензамідо-2-(2-оксоіндолін-3-іліден) оцтової кислоти (під умовним позначенням ZNM) за умов гіпобаричної та гемічної гіпоксії»; асистента кафедри фармакології Драчук Віри Михайлівни«Динаміка антиоксидантного захисту нирок при застосуванні ТАД 600 за умов експериментальної рабдоміолітичної гострої ниркової недостатності»; асистента кафедри фармакології Щудрової Тетяни Сергіївни «Вплив органоспецифічних пептидів на виживаність тварин за умов гострого пошкодження нирок різної етіології»; асистента кафедри фармації Ровінського Олександра Олександровича«Препарати тополі китайської як альтернативне джерело лікування захворювань нирок»; асистента кафедри фармації Садогурської Катерини Володимирівни «Результати токсикологічних досліджень нанохрому цитрату»; асистента кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Сахацької Інни Михайлівни «Дослідження елементарного складу лікарської рослинної сировини півонії лікарської сортів «Alba Plena» та «Rosea Plena». В обговоренні взяли участь проф. І.І.Заморський, проф. О.І.Захарчук, доц. О.В.Геруш і доц. І.Г.Кишкан, які високо оцінили проведені дослідження.

Засідання секції «Фармакологія та фармація» ІІ Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів і молодих вчених «Новітні тенденції в медицині та фармації»

8 квітня 2015 року на кафедрі фармакології Буковинського державного медичного університету відбулося засідання секції №27 «Фармакологія та фармація» ІІ Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів і молодих вчених «Новітні тенденції в медицині та фармації». У секційному засіданні прийняли участь студенти та молоді науковці як з України (Вінниця, Полтава, Хмельницький), так і іноземні делегати (Грузія, Тбілісі). 

За підсумками голосування І місце отримала стендова робота Kaladze T., Varazi E. «Comparative study of influenceof Aliskiren, Enalapril, Losartan and Enalapril/Losartan combination on blood coagulation, morphological changes in myocardium and lipid content in rats with DOCA-salt hypertension» (Tbilisi State Medical University), яка вирізнялася особливою актуальністю, новизною, цікавими результатами досліджень та викликала жваву дискусію. 

ІІ місце посів студент VІ курсу спеціальності «Лікувальна справа» Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Гладких Ф.В. із доповіддю на тему «Оцінка терапевтичного ефекту ібупрофену та його комбінації з вінбороном на моделі ад’ювантного артриту у щурів». 

Відповідно, ІІІ місце розділили між собою студентка ІІ курсу спеціальності «Фармація» Хмельницького базового медичного коледжу Містюк Ю.В. із роботою на тему «Безрецептурні лікарські засоби як сучасна вимога відповідального самолікування» та аспірант кафедри фармакології Буковинського державного медичного університету Букатару Ю.С. із доповіддю на тему «Вивчення антигіпоксантної активності похідних 2-бензамідо-2(2-оксоіндолін-3-іліден) оцтової кислоти при гемічній гіпоксії». В цілому, учасники секційного засідання мали можливість обмінятися досвідом, поділитися своїми досягненнями, науковими задумами та ідеями.

На кафедрі фармакології відбувся «круглий стіл»

«Клінічна фармація: реалії сьогодення»

До 70-річчя БДМУ та 10-річчя фармацевтичного факультету. 17 квітня 2014 р. відбувся круглий стіл для випускників спеціальності «Клінічна фармація» із практичними провізорами клінічними на тему: "Клінічна фармація: реалії сьогодення", організований куратором 1 групи 5 курсу провізорів клінічних доцентом кафедри фармакології Інною Кишкан. Читати далі...

Всеукраїнська студентська олімпіада з фармакології

Упродовж 4-5 квітня на базі Одеського національного медичного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фармакології, на якому студенти БДМУ зайняли призове ІІ командне міце. 

Спеціальність «Клінічна фармація». Підготовка і перспективи працевлаштування.

Питанню підготовки і працевлаштування провізорів клінічних була присвячена кураторська година на фармацевтичному факультеті, проведена 17 квітня 2013 року куратором 1 групи 4 курсу спеціальності «Клінічна фармація» доцентом кафедри фармакології Кишкан І.Г. На зустріч із студентами для ознайомлення із перспективами працевлаштування фахівців спеціальності «Клінічна фармація» було запрошено начальника відділу фармацевтичного супроводу ОКУ «Центр» Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА в Чернівецькій області Гельфана Назаровича Акжигітова.